NJUNUŠEVTTOHASAT: Dá leat Lulli-Norgga válgabire njunuševttohasat Heidi P. Greiner Haaker, Jørn Are Gaski, Monica Dervo-Lehn, Kjellrun Wilhelmsen, Ann-Elise Finbog, Tor Gunnar Nystad ja Rita Leinan. Govas váilot Heidi Rognli ja Rune Solmyr. Govvamontáša

Dohkke­huvvon listtut ja bello­dagat Lulli-Norgga válga­biirres

Dán áššis gávnnat buot listtuid ja bellodagaid mat leat dieđihuvvon 2017 sámediggeválggaide Lulli-Norgga válgabiirres.

11:51 Suoidnemánu 03. beaivi 2017
Ođastuvvon: 04.07.2017 - 11:37

Lulli-Norgga válgabiirres leat čuovvovaš listtut ja bellodagat dieđihan 2017 sámediggeválggaide:

 

Šiella:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Heidi P. Greiner Haaker

1965

Sørum

Beaivválaš jođiheaddji

2

Tor Morten Kemi Solumsmoen

1973

Solumsmoen

Boanda

3

Susanne Marjavara Pedersen

1997

Årnes

Oahpahalli

4

Marita Valkeinen

1986

Bø i Telemark

Kulturbargi

5

Nils-Ove Hansen

1977

Oslo

Industriijamekanihkkár

6

Monica Boine

1972

Lillehammer

Ealáhusdoalli

7

Pål Martin Greiner Haaker

1987

Sørum

Girdibargi

8

Irene Kaino

1972

Stokke

Teamjođiheaddji

9

Benjamin Mcallister

1996

Sola

Dárju

10

Beate Kolpus Streitlien

1969

Korkstadelva

Kundddarbálvaleaddji

11

Mathis Nils Eira

1980

Hauglandshella

Huksenteknihkkár

 

Bargiidbellodat:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Jørn Are Gaski

1966

Bergen

Jurista

2

Astrid  Kalvemo

1951

Bærum

Prošeaktajođiheaddji

3

Nikolai Bjørn Akselvoll

1998

Oslo

Studeanta

4

Ellen Inga Sara Teig

1960

Slitu

Kunddarráđđehaddi

5

Hans Kristian Amundsen

1959

Oslo

Čállingottejođiheaddji

6

Ruth Rasmussen

1948

Oslo

Penšunista

7

Tommy Rognmo

1956

Oslo

Penšunista

8

Ann Solveig Eriksen

1978

Lier

Gárrenmirkokonsuleanta

9

Mikkel Gaup

1951

Hvittingfoss

Fágabargi

10

Bente Rajala Granerud

1974

Maura

Kursajođiheaddji

11

Per Gunnar Olsen

1950

Oslo

Penšunista

 

Ovddádusbellodat:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Monica Dervo-Lehn

1983

Ski

 

2

Børge Freddy Sandnes

1970

Giske

 

3

Ellen Eriksen

1972

Tønsberg

 

4

Glenn Simon Nerdal

1985

Skedsmo

 

5

Guro Haremo Andreassen

1997

Gjøvik

 

6

Sturle Skeidsvoll

1962

Lindås

 

7

Jan Stensvold

1962

Svelvik

 

8

Anne Marie Fiksdal

1969

Vestnes

 

9

Stian Andresen

1974

Nes

 

10

Terje  Joramo

1954

Moss

 

 

Nordkalottfolket:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Kjellrun Wilhelmsen

1967

Drammen

Seniorráđđeaddi

2

Klemet Mikkel Buljo

1973

Jessheim

Adjunkta

3

Britt Irene Salamonsen

1967

Nordagutu

Márkanovddasvástideaddji

4

Ståle Nilsen

1972

Oslo

Ásodatkonsuleanta

5

Laila Maria Larsson

1965

Kristiansand

Oahpaheaddji

6

Jan Daleng

1948

Røyken

Siviilainšenevra

7

Beate  Wilhelmsen

1958

Oslo

Ráđđeaddi

8

Trygve Beddari

1969

Oslo

Kulturbargi

9

Marit Melå Kollek

1963

Vanse

AÁF jođiheaddji

10

Bente Karin Samuelsen

1961

Fredrikstad

Eaktodáhtolašbargi

11

Oddvar Kaaby

1963

Sandvika

Hoavdaarkiteakta

12

Cille Dahl

1971

Drammen

Dulka

 

Sámeálbmot Bellodat:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Ann-Elise Finbog

1953

 

Ealáhusdoalli

2

Inga Anna Helene Fossli

1985

 

Gávpebargi

3

Per Heimly

1972

 

Govvejeaddji

4

Mikkel Gaup

1968

 

Neavttár

5

Tatjana Kolpus

1984

 

Vuosttaškonsuleanta

6

Eirik Myrhaug

1943

 

Noaidi

7

Birgit  Somby

1955

 

Beaivválaš jođiheaddji

8

Jens  Bakkejord

1955

 

Mášiidnabargi

9

Gerd  Fleischer

1942

 

Organisašuvdnajođiheaddji

10

Kato  Johansen

1947

 

Siviilaarktiteakta

11

Ragnhild  Somby

1952

 

Konsuleanta

12

Birger  Nymo

1950

 

Ráđđeaddi

 

Norgga Sámiid Riikkasearvi:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Tor Gunnar Nystad

1967

Oslo

Birasterapevta

2

Aili Guttorm

1991

Moss

Inšenevra

3

Piera Heaika Muotka

1992

Oslo

Studeanta

4

Mona Tornensis Hornæs

1972

Bergen

Jortamovra

5

Jon Isak Lyngman Gælok

1987

Bergen

Studeanta

6

Laila Coldevin

1967

Sørum

Rehketdoallokonsuleanta

7

Leif Arnold Halonen

1944

Sandnes

Penšunista

8

Aili Kalvemo

1981

Oslo

Siviilainšenevra

9

Gisle Stenersen

1967

Asker

Buvttadeaddji

10

Irene Kvitfjell

1962

Lillehammer

Oahpaheaddji

11

Lars-Jonas Westerfjell

1985

Eidsvoll

Šiehtadallanjođiheaddji

12

Kirsti Guvsám

1979

Kristiansund

Báhtareaddjikonsuleanta

 

Olgeš:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Rita Leinan

1960

Haugesund

Kantuvrajođiheaddji

2

Knut H. Arnesen

1962

Tønsberg

Prošeaktajođiheaddji

3

Ann Kristin Bueng

1977

Harøy

Oahpaheaddji

4

Andine Knudtson

1994

Nittedal

Studeanta

5

Aili Kirste Strømeng

1994

Bergen

Studeanta

6

Asgeir Heimly

1956

Gulen

NAV jođiheaddji

7

Pål Hansen

1952

Hvaler

Penšunista

8

Svein Arne Gaup

1964

Flateby

Seniorinšenevra

9

Hege Lilleheil Horsberg

1975

Oslo

Márkanhoavda

10

Beathe Lille

1967

Vinterbro

Oahpaheaddji

 

Guovddášbellodat:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Heidi Rognli

1964

Oslo

Dearvvašvuođafágabargi

2

Solbjørg Kurrak

1963

Løvenstad

Studeanta

3

Kurt R. Ollila

1959

Råde

Inšenevra

4

Monica Tjønna

1973

Tysse

Bátnedoavttirassisteanta

5

Morten Edvardsen

1982

Oslo

Politihkalaš ráđđeaddi

6

Nils Johan K. Buljo

1970

Spydeberg

Poastavuoddji

7

Sunnøve Pernille Tepsel

1983

Svarstad

Mánáidgárdeassisteanta

8

Isak Nils Nilsen Siri

1960

Oslo

Viessohoiddár

9

Nils Aslak Nilsen Somby

1969

Dal

Logistihkkabargi

10

Gunnar Pedersen

1946

Bærum

Penšunista

 

Árja:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Rune Solmyr

1970

Fredrikstad

Ambulánsabargi

2

Mari Helander

1964

Oslo

Mánáidgárdejođiheaddji

3

Rune Pettersen

1971

Ullenssaker

Girdibargi

4

Ann-Kristine Balto

1975

Ås

Lektor

5

Audun Lona

1957

Oslo

Ealáhusdoalli

6

Kjellaug Oline Mudenia

1977

Vegårshei

Viessogálvusnihkkár

7

Astrid Ingebjørg Swart

1973

Øvre Eiker

Noaidi

8

Amund Biti-Johansen

1975

Kongsberg

Ovdanahttáininšenevra

9

Trude Jeanette Karlsen

1994

Fjell

Nuoraidbargi

10

Bjørn Arild Bysheim

1979

Lindås

Siviilainšenevra

11

Thomas Hansen Normann

1979

Ullensaker

Persovnnalaš hárjeheaddji

12

Linn Bergly

1982

Ringerike

Dálueamit

 

 

 

 

 

 

På forsiden nå