GILVALEABA: Máttasámi válgabiirres leat guhtta bellodaga dahje listtu searvan sámediggeválggaide. John Kappfjell ja Ellinor Marita Jåma leaba guovttes dain njunuševttohasain geat gilvalit beassat Sámediggái. Govvamontáša

Dohkke­huvvon listtut ja bello­dagat Máttasámi válga­biirres

Dán áššis gávnnat buot listtuid ja bellodagaid mat leat dieđihuvvon 2017 sámediggeválggaide Mátta-sámi válgabiirres.

11:36 Suoidnemánu 04. beaivi 2017

Mátta-sámi válgabiirres leat čuovvovaš listtut ja bellodagat dieđihan 2017 sámediggeválggaide:

 

Ovddádusbellodat:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Kay Fredrik Godejord

1988

Høylandet

 

2

Else Måsø

1958

Troanddin

 

3

Nils Petter Tonning

1957

Surnadal

 

4

Mette Helene Jørstad

1969

Levanger

 

5

Rakel Bjarte Larsson

1980

Malvik

 

6

Gunn Anita Aikio Eide

1989

Steinkjer

 

7

Erlend Bjarte Larsson

1979

Troanddin

 

8

Asgeir Persøy

1951

Levanger

 

9

Janne Kathrine Jørstad Larsen

1969

Levanger

 

 

Bargiidbellodat:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

John Kappfjell

1952

Majavatn

 

2

Fransisca K. Herbst

1992

Mosjøen

 

3

Thomas Wæhre Kappfjell

1976

Troanddin

 

4

Maja Fjellström

1995

Steinkjer

 

5

Jon Anders Mortensson

1959

Elgå

 

6

Ellen Sara S. Larsen

1997

Trofors

 

7

Tor Enok Larsen

1972

Aarborte

 

8

Aina Kristine Kant

1949

Nerskogen

 

9

Mads Ingmar Kappfjell

1967

Namskogan

 

 

Norgga Sámiid Riikasearvi:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Nora Marie Bransfjell

1955

 

 

2

Björn Thomas Åhrén

1966

 

 

3

Lars Peder Dunfjeld

1987

 

 

4

Maja Kristine Jåma

1993

 

 

5

Biret Ravdna Leammuid

1967

 

 

6

Thomas Ole Andersen

1979

 

 

7

Arne Nerås Joma

1971

 

 

8

Irja Mette Kappfjell

1973

 

 

9

Ole-Henrik Kappfjell

1967

 

 

 

Åarjel-Saemiej-Gïelh:    

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Ellinor Marita Jåma

1979

Namsos

 

2

Jovna Zakarias Dunfjell

1983

Snåase

 

3

Ingo Meehte Danielsen

1990

Plassje

 

4

Lene Cecilia Sparrok

1997

Namsskogan

 

5

Tåamma Bransfjell

1994

Brekkebygd

 

6

Camilla Kristensen Kvernmo

1988

Troanddin

 

7

Malin Kristina Wilks

1989

Snåase

 

8

Eva Maria Fjellheim

1984

Plassje

 

9

Johan Martin Stenfjell

1987

Troanddin

 

 

Guovddášbellodat:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Stig Bjarne Haugen

1978

Rana

Oahpaheaddji

2

Stein Bjørgen

1956

Nesna

Oahpaheaddji

3

Lill-Therese Holm Varsi

1988

Melhus

Erenoamáš pedagoga

4

Ann Alette Olsen

1983

Høylandet

Bioinšenevra

5

Anne Blyseth

1977

Rana

Oahpaheaddji

6

Kaja-Regine Bientie

1988

Rana

Studeanta

7

Lars Toven

1957

Høylandet

Boazoeaiggát

8

Ole Kristian Holand

1952

Leka

Leansmánni

9

Hans Jakob Toven

1984

Overhalla

Boazoeaiggát

 

Olgeš

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Ristin Mortensson

1954

Drevsjø

Boazoeaiggát

2

Torkel Bjarte Larsson

1975

Troanddin

Inšenevra

3

Silje Sophie Bekkos Dahl

1996

Glåmos

Resepšunista

4

Amanda Solvang

1994

Måeffie

Dárju

5

Ole Henrik Omma

1980

Engerdal

Boazoeaiggát

6

Maj-Lis  Kant

1946

Nerskogen

Boazoeaiggát

7

Trine Solvang

1972

Bjerka

Bargonávccahisvuođas

8

Jarl Stian Johansson

1971

Måeffie

Girkobálvá

9

Agnar Nilsen

1953

Hemnes

Ráđđeaddi

På forsiden nå