NJUNUŠEVTTOHASAT: Gáiseguovllu válgabiirres leat logi listtu dahje bellodaga dieđihan sámediggeválggaide. Aud Helene Marthinsen, Knut Inge Mo, Henrik Olsen ja Ludvig Rognli leat muhtimat njunuševttohasain. Govvamontáša

Dohkke­huvvon listtut ja bello­dagat Gáiseguovllu válga­biirres

Dán áššis gávnnat buot listtuid ja bellodagaid mat leat dieđihuvvon 2017 sámediggeválggaide Gáiseguovllu válgabiirres.

11:35 Suoidnemánu 04. beaivi 2017

Gáiseguovllu válgabiirres leat čuovvovaš listtut ja bellodagat dieđihan 2017 sámediggeválggaide:

 

Ovddádusbellodat:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Aud Helene Marthinsen

1967

Gáivuotna

 

2

Geir Are Winther

1960

Tromsa

 

3

Mari-Ann Myrvang

1938

Gálsa

 

4

Svein Alfred Nilsen

1963

Leaŋgaviika

 

5

Willy Wikbo

1962

Ivgu

 

6

Maria Louisa Ludviksen

1978

Leaŋgaviika

 

7

Harald Pedersen

1945

Gáivuotna

 

8

Liv Vigdis Solvang

1952

Gáivuotna

 

9

Sten-Egil Nystad

1969

Omasvuotna

 

10

Svein Øistein Ingebrigtsen

1942

Tromsa

 

 

Jiehkkevárri:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Dan Håvard Johnsen

1967

Ivgu

Sátnejođiheaddji

2

Nils Einar Samuelsen

1976

Ivgu

Boanda

3

Bernt Olav Johansen

1975

Ivgu

Direktevra

4

Karoline Dreyer

1991

Omasvuotna

Buohccidivššár

5

Berit Kjeldsberg

1961

Tromsa

Oahpaheaddji

6

Bjørn Idar Vatne

1978

Gáivuotna

Ealáhusdoalli

7

Linn Maria Larsen

1980

Ivgu

Gávpebargi

8

Markus Hanssen

1987

Tromsa

Snihkkár

9

Hanne-Christine Karlsen

1973

Ivgu

Oahpaheaddji

 

Sámiid Álbmotlihttu:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Stein Are Olsen

1958

Vuošvággi/Beahceduolban

Gründár

2

Henrik Øyvind Kolstrøm

1956

Moskaluokta

Oahpaheaddji

3

Maria Hammer

1971

Tromsa

Universitehta lektor

4

Jill T. Fagerli

1989

Sállir

Buohccidivššár

5

Therese M. Kolstrøm

1992

Moskaluokta

Assisteanta

6

Vegar Elvevoll

1972

Krokelvdalen

Vuovdi

7

Otto Einar Pedersen

1958

Muotkeluovtta-jávri

Mášinista

8

Lars Tore Larssen

1951

Vuošvággi/Beahceduolban

Prošeaktajođiheaddji

9

Anne Lise Mortensen

1962

Tromsa

Dálueamit

 

Árja:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Odd Inge Sandberg

1971

Tromsa

Oahpaheaddji

2

Annie Henriksen

1968

Beardogorži

Offisera

3

Torbjørg Haldis Leirbakken

1940

Čávkkus

Penšunista

4

Ole Mahtte Ivvar Scheie Anti

1984

Tromsa

Web-ovddideaddji

5

Malene Eriksen

1989

Tromsa

Fysioterapevta

6

Roald Hallgeir Koht

1958

Sállir

Dearvvašvuođafágabargi

7

Vibeke Nango Marthinsen

1976

Tromsa

Buohccidivššár

8

Kristin Bongo

1978

Kvaløysletta

Farmasevta

9

Pia Ingridsdatter

1985

Tromsa

Beaivválaš jođiheaddji

 

Bargiidbellodat:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Bjørn Inge Mo

1968

Gáivuotna

 

2

Synnøve Søndergaard

1957

Tromsa

 

3

Per Mathis Oskal

1958

Ráisavuotna

 

4

Sylvi Vatne Pedersen

1976

Gálsa

 

5

Kjetil Johnsen

1967

Leaŋgaviika

 

6

Gunn Bårdsen

1954

Tromsa

 

7

Brynjar Saus

1996

Tromsa

 

8

Geir Johnsen

1970

Tromsa

 

9

Eirin Kjær

1992

Báhccavuotna

 

 

Nordkalottfolket:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Nora Marie Ollila

1995

Tromsa

Student

2

Lasse-Håvard Lyngmo

1973

Bávttit

Fiskerbonde

3

Lone Beate Ebeltoft

1969

Krokelvdal

Syerske

4

May Kristin Knutsen

1975

Kvaløysletta

Fagarb.

5

René O. Hansen

1968

Gárgán

Tømrer

6

Roar Olsen

1963

Tromsa

Bedriftseier

7

Lisa Vangen

1975

Sámmolvárri

Museumsleder

8

Nils Petter Aanesen

1963

Tromsa

Fisker

9

Nils Samuelsen

1949

Birtavárri

Pensjonist

10

Kalle Wilhelm Ollila

1992

Tromsa

Student

 

Norgga Sámiid Riikasearvi:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Henrik Olsen

1970

Gáivuotna

Beaivválaš jođiheaddji

2

Sandra Márjá West

1990

Tromsa

Studeanta

3

Niko Valkeapää

1968

Tromsa

Musihkkár

4

Karen Anette Anti

1972

Málatvuopmi

Boazoeaiggát

5

Vidar Andersen

1978

Tromsa

Vuosttaškonsuleanta

6

Ane-Alis Vatne Johansen

1990

Omasvuotna

Giellabargi

7

Ánte Siri

1984

Tromsa

Gulahallanráđđeaddi

8

Viktor Bomstad

1992

Omasvuotna

Musihkkár

9

Marit Anne Hauan

1955

Tromsa

Dutki

10

Rolf Johansen

1954

Ivgu

Oahpaheaddji

 

Šiella:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Anne-Berit Påve Kristiansen

1980

Silsand

Boazoeaiggát

2

Anne-Hedvig Salmi Nordsletta

1991

Tromsa

Studeanta

3

Hugo Hansen

1963

Ramfjordbotn

Kránavuoddji

4

Linn Ida Brattli Kristiansen

1989

Tromsa

Dálueamit

5

Kåre Eriksen

1948

Čávkkas

Penšunista

6

Laila Ingrid Blindseth

1985

Tromsa

Psykologa

7

Nils Ole Henrik Oskal

1986

Njárga

Boazoeaiggát

8

Berit Lovise Utsi

1962

Tromsa

Doavttir

9

Espen Andreas Pedersen

1975

Tromsa

Kapteaidna

 

Olgeš:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Line Van Gemert

1973

Ivgumuotki

Konsuleanta

2

Asgeir F. Langberg

1992

Birtavárri

Jurista

3

Tom Willeng Strøm

1966

Tromsa

Prošeaktaovdánahtti

4

Ole K. Andreassen

1951

Øverbygd

Penšunista

5

Jorid Høyer

1983

Tromsa

Ruđalaš ráđđeaddi

6

Kirsti  Blomli

1965

Birtavárri

Sektorjođiheaddji

7

Frode Kjønsø

1968

Silsand

Oahpaheaddji

8

Lovise Larsen

1996

Tromsa

Studeanta

9

Johannes Grønvoll

1956

Vuošvággi/Beahceduolban

Vuovdinhoavda

10

Irene Lovise Larsen Segelvik

1956

Tromsa

Ráđđeaddi

 

Guovddášbellodat:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Ludvig Rognli

1965

Gáivuotna

Boanda

2

Ingjerd Toften

1966

Tromsa

Buohccidivššár

3

Sandra Borch

1988

Tromsa

Advokáhtta

4

Arnhild Lindholm

1952

Báhccavuotna

Poastakonsuleanta

5

Svein O. Leiros

1969

Gáivuotna

Sátnejođiheaddji

6

Anne Grete Normann

1971

Leaŋgaviika

Konsuleanta

7

Idar  Pedersen

1948

Gáivuotna

Penšunista

8

Rita Solberg

1985

Gáivuotna

Boanda

9

Reidar Vang

1944

Ivgu

Penšunista

10

Svein Peter Pedersen

1945

Gáivuotna

Penšunista

På forsiden nå