DAVVEGUOVLLU NJUNNOŠAT: Dá leat buot Davveguovllu válgabiire listtuid ja bellodagaid njunuškandidáhtat: Arthur Tørrfoss, Silje Karine Muotka, Tore Forsberg, Inger Jørstad, Trond Einar Karlen, Torill Bakken Kåven, Odd Iver Sara ja Ronny Wilhelmsen. Govvamontáša

Dohkke­huvvon listtut ja bello­dagat Davve­guovllu válga­biirres

Dán áššis oainnát buot listtuid ja bellodagaid mat leat dieđihuvvon 2017 sámediggeválggaide Davveguovllu válgabiirres.

11:34 Suoidnemánu 04. beaivi 2017

Davveguovllu válgabiirres leat čuovvovaš listtut ja bellodagat dieđihan 2017 sámediggeválggaide:

 

Ovddádusbellodat: 

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Arthur  Tørfoss

1956

Ráisa

 

2

Ronny Berg

1970

Áltá

 

3

Anita Lilleberg

1986

Ráisa

 

4

Janne Lilleberg

1986

Ráisa

 

5

Alfon Levin Danielsen

1940

Láhppi

 

6

Bengt Rune Strifeldt

1971

Áltá

 

7

Jørn Cato Angell

1969

Skiervá

 

8

Rikke Gausdal Larsen

1982

Ráisa

 

9

Svein Tømmerbukt

1949

Návvuotna

 

10

Lise Kristin Andersen

1967

Áltá

 

 

Šiella:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Tore Forsberg

1960

Áltá

Guolásteaddji

2

Inga Evelyn Gaup

1967

Áltá

Buhcciidruoktojođiheaddji

3

Yngve Nilsen

1979

Riehpovuotna

Guolásteaddji

4

Heidi Persen

1963

Áltá

Dáiddaduojár

5

Solveig Jensen

1978

Áltá

Oahpaheaddji

6

Klemet Gaino

1961

Áltá

Guolásteaddji

7

Monica Sommervik

1970

Áltá

Ráđđeaddi

8

Jostein Hætta

1964

Kviby

Birasterapevta

9

Bjørn Greiner Johansen

1995

Áltá

Mekanihkkár

10

Ole Persen

1997

Áltá

Studeanta

 

Árja:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Trond Einar Karlsen

1961

Storekorsnes

Guolásteaddji

2

Erling Persen

1965

Áltá

Oahpaheaddji

3

Anne Merete Siri Fyhn

1975

Gárggonuorri, Ráisa

Buohccidivššár

4

Johan Mikkel Logje

1971

Áltá

Ámmátvuoddji

5

Bente Sjursen

1966

Stuorra Liidnavuotna

Áššemeannudeaddji

6

Ole Nils Ailo Siri

1980

Guovdageaidnu

Boazoeaiggát

7

Ann-Kristin Leirbakken

1984

Áltá

Mánáidsuodjalus pedagoga

8

Arle Ivar Ring

1989

Storekorsnes

Hárjeheaddji

9

Geir Olsen

1972

Áltá

Revrebargi

10

Kine Elise Bergly

1991

Hakkstabben

Resepšunista

11

Karin Johanne Karlsen

1974

Áltá

Vuovdinkonsuleanta

12

Asbjørn Danielsen

1957

Gávuotna

Elektrihkkár

 

 

Norgga Sámiid Riikasearvi (NSR):

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Silje Karine Muotka

1975

Áltá

Prošeaktajođiheaddji

2

Nils Mikkelsen Utsi

1965

Fállejohka, Áltá

Advokáhtta

3

Gunn Anita Jacobsen

1956

Orjješrávdnji

Buohccidivššár

4

Inger Elin Utsi

1975

Áltá

Seniorráđđeaddi

5

Miriam Akkouche

1995

Áltá

Oahppi

6

Terje Ansgar Eriksen

1964

Reaššegeahči

Beaivválaš jođiheaddji

7

Marit Inga Sara Pettersen

1975

Áltá

Beaivválaš jođiheaddji

8

Johan J. H. Eira

1973

Áltá

Seniorráđđeaddi

9

Hallgeir Johan Strifeldt

1958

Áltá

Fágaovddasvástideaddji

10

Tore Bongo

1952

Áltá

Penšunista

11

Brita Julianne Skum

1967

Fállejohka, Áltá

Prošeaktajođiheaddji

12

Annie Leonore Henriksen

1952

Hámmárfeasta

Jortamovra

 

Nordkalottfolket:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Toril Bakken Kåven

1968

Áltá

Beaivválaš jođiheaddji

2

Tor H. Mikkola

1972

Nordkáhppa

Guolásteaddji

3

Siw Line Thomassen

1971

Áltá

Diehtojuohkinovddasvástideaddji

4

Kjetil Romsdal

1958

Áltá

Huksenjođiheaddji

5

Kai Petter Johansen

1981

Návuotna

Boanda

6

Åse Dahl

1950

Áltá

Oahpaheaddji

7

Vidar Antonsen

1968

Hámmárfeasta

Beaivválaš jođiheaddji

8

Fred-Håvard Pettersen

1969

Kviby

Kapteaidna

9

Rolf Wilhelmsen

1956

Áltá

Poastavuoddji

10

Sissel Daniloff

1967

Áltá

Kantuvrajođiheaddji

11

Sanna Kivijervi

1985

Áltá

Ealáhusdoalli

12

Kjell Bjørnæs

1950

Áltá

Osteopáhta

 

Bargiidbellodat:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Ronny Wilhelmsen

1970

Áltá

Biiladivodeaddji

2

Anne-Mette Bæivi

1971

Hámmárfeasta

Mánáidgárdeassisteanta

3

Ingar Elling M Eira

1950

Jáhkovuotna

Mašiidnavuoddji

4

Heidi Anita Lindkvist Holmgren

1971

Nordkáhppa

Márkanhoavda

5

Eirik Losnegaard Mevik

1988

Návuotna

Ealáhusdoalli

6

Liv Grethe Lauritzen

1952

Skiervá

Penšunista

7

Terje Wikstrøm

1969

Fálesnuorri

Politiijastašuvdna hoavda

8

Inger Karlsen

1962

Áltá

Gávpebargi

9

Håkon Kristian Haldorsen

1998

Áltá

Oahpahalli

10

Hilde Anita Nyvoll

1976

Ráisa

Prošeaktamielbargi

11

Tarjei Jensen Bech

1992

Hámmárfeasta

Čálli

12

Hilde Barbro Søraa

1966

Áltá

Jortamovra

 

 

Olgeš:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Inger  Jørstad

1975

Hámmárfeasta

Apotehkkár

2

Bård Bredal-Olsen

1968

Áltá

Vuovdinhoavda

3

Anne-Gerd Jonassen

1954

Kvænangsbotn

Penšunista

4

Harald Knudsen

1969

Hámmárfeasta

Siviilainšenevra

5

Johanne Olaussen

1991

Ráisa

Fitnodateaiggát

6

Hege Christin Bjørkmann

1998

Áltá

Studeanta

7

Marie-Louise Jakobsen

1998

Hámmárfeasta

Studeanta

8

Siss Heidi Hansen

1960

Tufjord

Ealáhusdoalli

9

Alette Elde

1947

Honnesváhki

Penšunista

10

Gunvald Nilsen

1941

Áltá

Penšunista

11

Vetle Langedahl

1996

Hámmárfeasta

Studeanta

12

Tore Yttregaard

1951

Stuoragieddi

Ealáhusdoalli

 

Guovddášbellodat:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Odd Iver Sara

1966

Áltá

Selvst. næringsdr.

2

Helge Guttormsen

1952

Skiervá

Lektor

3

Gøril Severinsen

1962

Buvrovuotna

Helsearb.

4

Jan Martin Rishaug

1962

Áltá

Pensjonist

5

Kirsti Marit Steinlien

1965

Stuorragieddi

Gartner

6

Odd A. Henriksen

1946

Lávželuokta

Selvst.næringsd.

7

Ronja Garden

1988

Ákšovuotna

Lærervikar

8

Cilje H. Kristiansen

1984

Honnesváhki

Fotterapeut

9

Olaf  Skogmo

1941

Guohcanuorri

Pensjonist

10

Tony Rishaug

1986

Áltá

Forsikringskons.

På forsiden nå