NJUNUŠEVTTOHASAT: Dás oainnát Nuortaguovllu válgabire njunuševttohasaid Elisabeth Erke, Jan-Henrik Fredriksen, Cecilie Hansen, Per Erik Mudenia ja Hartvik Hansen. Govas váilot golmmas; Márja-Liissa Partapouli, Nils Kristian Winther ja Yrja Hammer. Govvamontáša

Dohkke­huvvon listtut ja bello­dagat Nuortaguovllu válga­biirres

Dán áššis gávnnat buot listtuid ja bellodagaid mat leat dieđihuvvon 2017 sámediggeválggaide Nuortaguovllu válgabiirres.

11:34 Suoidnemánu 04. beaivi 2017
Ođastuvvon: 06.07.2017 - 07:13

Nuortaguovllu válgabiirres leat čuovvovaš listtut ja bellodagat dieđihan 2017 sámediggeválggaide:

 

Bargiidbellodat:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Elisabeth Erke

1962

Deatnu

 

2

Tom Sottinen

1979

Čáhcesuolu

 

3

Inga Pettersen Lindi

1957

Unjárga

 

4

Mariann Wollmann Magga

1966

Girkonjárga

 

5

Marius Nilsen

1963

Gáŋgaviika

 

6

Wiebke Synnøve Slåtsveen

1967

Davvesiida

 

7

Marius Johnsen Støme

1991

Čáhcesuolu

 

8

Liz Utsi

1978

Deatnu

 

9

Jarno Gamst Guttorm

1975

Várggát

 

10

Jan Hansen

1959

Unjárga

 

 

Norgga Sámiid Riikkasearvi ja Sámeálbmot bellodat:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Márjá-Liissá Partapuoli

1990

Deatnu

Inšenevra

2

Jovna Vars Smuk

1983

Unjárga

Boazoeaiggát

3

Christina Henriksen

1983

Mátta-Várjjat

Oahpaheaddji

4

Niillas Beaska

1982

Deatnu

Guolásteaddji/duojár

5

Magnhild Helen Stock

1974

Čáhcesuolu

Ráđđeaddi

6

Anja K. Pedersen Noste

1982

Unjárga

Pedagogalaš mielbargi

7

Áike Niillas Peder Selfors

1985

Deatnu

Studeanta

8

Leif Pedersen

1969

Davvesiida

Oahpaheaddji

9

Per Anders Store

1987

Mátta-Várjjat

Musihkkapedagoga

10

Ellinor Guttorm Utsi

1965

Deatnu

Boazoeaiggát/duojár

 

Guovddášbellodat:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Cecilie Hansen

1970

Svanvik

Ealáhusdoalli

2

Nancy Charlotte Porsanger Anti

1978

Deatnu

Boazoeaiggát/dulka

3

Kåre Ballari

1949

Unjárga

Ealáhusdoalli

4

Kurt Wikan

1959

Bjørnevatn

Ofelaš

5

Aile Marita Varsi

1997

Sirbmá

Bálvalusgeatnegasvuođas

6

Per Magne Eriksen

1970

Davvesiida

Beaivválaš jođiheaddji

7

Stine Ihler

1989

Girkonjárga

Sosiálakonsuleanta

8

Viggo Myhre

1970

Davvesiida

Boanda

9

Merete Sabbasen Helander

1978

Deatnu

Eanandoallokonsuleanta

10

Ole Kristian Josefsen

1970

Girkonjárga

Seniorkonsuleanta

 

Ovddádusbellodat:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Jan-Henrik Fredriksen

1956

Mátta-Várjjat

 

2

Hans J. Eriksen

1936

Deatnu

 

3

Ingar Eikeland

1970

Deatnu

 

4

Arnt-Ove Bueng

1989

Mátta-Várjjat

 

5

Laila Dervo

1965

Deatnu

 

6

Heidi Marlene Tweedie

1990

Deatnu

 

7

Ronnie Halonen

1974

Deatnu

 

8

Esther Karin Stina

1949

Unjárga

 

9

Marianne Karikoski

1941

Mátta-Várjjat

 

 

Árja:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Per Erik Mudenia

1968

Deatnu

 

2

Gerd Eli Anti

1966

Davvesiida

 

3

Janos Trosten

1963

Unjárga

 

4

Tone Joakime Nilsen

1981

Gáŋgaviika

 

5

Inger Merethe Trosten Johansen

1972

Girkonjárga

 

6

Reidun Irene Pettersen

1955

Deatnu

 

7

Jon-Christer Mudenia

1995

Deatnu

 

8

Berit Johanne Soldat

1963

Unjárga

 

9

Harald Persen

1971

Deatnu

 

 

Sámedemokráhtat ja Šiella:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Hartvik Hansen

1950

Deatnu

 

2

Susanne Korvanen Rønning

1995

Čáhcesuolu

 

3

Einar Johansen

1943

Deatnu

 

4

Mette Greiner Langholz

1972

Mátta-Várjjat

 

5

Per Ansgar Aslaksen

1966

Deatnu

 

6

Eva Irene Svendsen

1962

Báhcavuotna

 

7

Ole Benny Bakken

1972

Čáhcesuolu

 

8

Solbjørg Olsen

1957

Skjånes

 

9

Per Sigmund Bomban

1950

Unjárga

 

10

Eli Bavda Johansen

1971

Donjevuotna

 

 

Olgeš:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Nils Kristian Winther

1996

Deatnu

Studeanta

2

Margget Ravdna Smuk

1994

Unjárga

Ruđalaš ráđđeaddi

3

Jan Ivvar Smuk

1987

Unjárga

Boazoeaiggát

4

Trond Ånetsen

1967

Várggát

Stašuvdnahoavda

5

Christine Nilssen

1989

Várggát

Jurista

6

Johnny Wosnitza

1953

Deatnu

Inšenevra

7

Ellen Kristina Saba

1975

Deatnu

Vuoktačuohppi

8

Per Martin Ingilæ

1998

Deatnu

Oahpahalli

9

Helge Samuelsen

1951

Deatnu

Penšunista

10

Inger Anita Smuk

1961

Unjárga

Boazoeaiggát

 

Sámiid Álbmotlihttu:

Kandidáhttanummar

Namma

Riegádan

Orrunbáiki

Ámmát

1

Yrja Hammer

1971

Dyfjord

Aktivitevra

2

Jan Egil Trasti

1958

Tårnet

Boazoeaiggát

3

Astrid Daniloff

1946

Bjørnevatn

Penšunista

4

Kristian Nilsen

1938

Njeareveadji

Guolásteaddji

5

Margrethe Vonka

1968

Tårnet

Fágaovddasvástideaddji offshore

6

Mathis Persen

1945

Girkonjárga

Penšunista

7

Else-Marie Buljo

1979

Girkonjárga

Gávpebargi

8

Per Helge Stærk

1967

Jurrangohppi

Guolásteaddji

9

Solveig Sabbasen

1946

Vuonnabahta

Penšunista

10

Tor Bergersen

1967

Tusenvika

Ámmátvuoddji

På forsiden nå